Десять років на небосхилі творчості

Десять років на небосхилі творчості

«Зразковий художній колектив» студія естрадного співу «Сузір’я» БДЮТ Заводського району 11 березня відзначила свій 10-річний ювілей

Як все починалось…
Десять років тому на небосхилі Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району засяяла маленька зіронька – студія естрадного співу «Сузір’я». Її керівник Людмила Олександрівна Доленко запрошувала до студії усіх бажаючих, незважаючи на природні музичні здібності, тому що вважала, що усі діти талановиті. Головне – це старанність, висока самодисципліна, працелюбність, любов до музики.
Людмила Олександрівна не поспішала виводили своїх вихованців на сцену, вона відпрацьовувала кожну нотку, кожен рух… «Я доводила до дітей, що своєю піснею вони повинні приносити радість глядачам. А щоб дарувати радість, треба постійно працювати», – говорить Людмила Олександрівна.
Минув час, і маленька зіронька стала сяяти яскравіше – пісні вихованців студії залунали у нашому місті. Перші перемоги і вдячні глядачі, звичайно, надихнули. У 2004 році Ілона Галицька стала лауреатом І премії чотирьох конкурсів: Міжнародного фестивалю дитячого і юнацького мистецтва «Ялтинське літо – 2004», Всеукраїнського фестивалю сучасної української естрадної пісні «Дитячий пісенний вернісаж – 2004» (Київ), конкурсно-розважальної програми «Зірки, на сцену!» (Київ) та телевізійного конкурсу молодих виконавців сучасної естрадної пісні «Обрій – 2004». У цьому ж році Тетяна Антонова посіла І місце у Обласному фестивалі-конкурсі солістів-вокалістів «Миколаївські дзвіночки», а у 2005 стала володарем гран-прі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золотий лелека» і лауреатом І премії Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Білий парус» (Одеса)… У 2006 Ілона Галицька та Тетяна Антонова теж отримують на конкурсах різних рівнів призові місця. А у 2007 році на сцену виходить вже ансамбль «Сузір’я» і отримує III місце у номінації «За краще виконання колядок та щедрівок» у Обласному фестивалі-конкурсі «Різдвяні канікули». Це була перша колективна перемога.

Зірочки  «Сузір’я»
Людмила Олександрівна вважає всіх своїх дітей талановитими. Вони у неї – всі зірочки. Вона вчить не тільки любити музику, вона вчить – любити людей та життя. Вивчає співати серцем, шанувати батьків, виховує пошану до Батьківщини, любов до рідної культури, до Бога.
Її вихованці, звичайно, різні. Вони навчаються у різних школах та, крім музики, багато з них мають інші захоплення. Але всіх об’єднує рідна домівка – «Сузір’я». Саме тут у них повірили і саме тут для них відкрилася дорога у чудову Країну Творчості.
Свою першу нагороду, ІІІ місце, Оля Сторожук отримала на Міжнародному дитячому фестивалі «Золотий лелека» у 2008 році. Зараз Ольга – солістка ансамблю і переможниця багатьох конкурсів. Аліна Степанова та Олександра Гончарова мають нагороди Всеукраїнського конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки», Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців сучасної пісні «Володимир-2011»… Ірина Іллічова – дипломант конкурсу «Володимир-2011» та переможниця Міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів», де співала у складі старшого ансамблю колективу. Солісти середньої групи Ксюша Кротова, Сашко Гетманцев, Ліза Ткаченко та Анна Нікітіна – лауреати І премії конкурсів «Світ талантів» та «Маленькі зірки».

Гастрольне життя
У свою першу подорож – на Міжнародний фестиваль етнічної музики та ковальського мистецтва «Гамора-2009» у Іршавський район Закарпаття колектив вирушив у 2009 році. Там наші діти посіли усі призові місця. Потім була поїздка до Острогу на фестиваль колядок Національного університету «Острозька Академія» і вища винагорода фестивалю – гран-прі. Далі – конкурси у Херсоні, Києві, Володимирі-Волинському. А ще – виступи на Благодійному ярмарку «Три мішечки від Миколая» на Майдані Незалежності, відкриття у 2011 році ялинки у Києво-Печерській Лаврі. Саме там наш колектив було нагороджено Грамотою «За старанні труди на благо Святої Церкви» Митрополита Київського і всієї України Блаженного Володимира.

Керівник
Доля зробила Людмилі Олександрівні великий подарунок – все своє життя вона займається улюбленою справою – вчить дітей співати і своєю піснею дарувати радість та тепло оточуючим. Вона закохана у музику та дітей. А секрет її успіху – у любові та самовідданості.
Ось що говорять про свого керівника вихованці:
– Вона – щира, добра та мудра людина. (Анна Нікітіна)
– Моє життя – це мелодія і допомогла мені це зрозуміти чуйна, відкрита, душевна людина – Людмила Олександрівна Доленко. Саме вона відкрила мені дорогу у світ музики. (Аліна Степанова)
– Людмила Олександрівна на протязі багатьох років вчить мене не тільки вокалу, але й навчає, як стати справжньою ЛЮДИНОЮ. (Тетяна Антонова)
– Своїй вчительці вдячна за те, що вона відкрила в мені музичний талант. (Олександра Гончарова)

Батьки
У колективі з самого початку склалася сімейна атмосфера, де панує тільки любов та повага один до одного. «Сузір’я» завжди разом – на екскурсіях, святах, концертах… Тут підтримують один одного у радощах та негодах. Маленькі радяться зі старшими, а старші виявляють справжню турботу.
Велике значення має й підтримка батьків. Адже чудові костюми, поїздки, записи на студії коштують надзвичайно дорого. А ще батьки розуміють, що без постійної праці ніяк не можна. І тому з порозумінням ставляться до того, що їх діти співають у вихідні, свята. Влітку 2011, коли вже всі колективи Будинку творчості відпочивали, лише «Сузір’я» день у день готувалося до поїздки на Всеукраїнський конкурс молодих виконавців сучасної пісні «Володимир-2011», який мав проходити 29-31 липня у місті Володимир-Волинський. Звичайно, змінилися плани на літо, але ніхто не роптав, і у Володимир-Волинський поїхали всією великою родиною – керівник, вихованці, батьки. І ось нагорода: два Дипломи лауреатів І премії, два Дипломи ІІ премії та два Диплома ІІІ премії.

Ювілейний концерт «Нам – 10 років»
Ювілей колективу святкували в одному з чудових концертних залів міста – залі обласного Будинку художньої творчості. Більш ніж дві години у виконанні «Сузір’я» лунали твори сучасних українських, російських та зарубіжних авторів, а також сучасні обробки українських народних пісень. Кожна пісня – це маленька вистава, яку глядач переживав разом з виконавцем. Пісня «Мамочко» у виконанні Ольги Сторожук викликала такі бурхливі емоції, що на очах багатьох з’явилися сльози, композиція «Святий Миколай» надихнула на спомин про чудові новорічні свята, а «Маленькі мавпенята» та «Африка» у виконанні середньої та молодшої вокальної групи повернули у щасливі роки дитинства. Бурхливими оплесками зустрічали глядачі самих юних учасників – Анну Настенко, Дмитра Гетманцева та Аліну Стецюк. Вони ще зовсім маленькі, але такі вже талановиті!
У «Сузір’я» багато творчих планів. Попереду – нові подорожі, нагороди, визнання, але головне – це щасливі діти колективу, адже, незважаючи на обраний життєвий шлях, у їхніх душах завжди лунатиме чарівна пісня.

Наталя Лісова,
вихованка гуртка «Юний кореспондент»
БДЮТ Заводського району

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.